25 казуса за предприемачи и мениджъри от практиката
Автор(и) : Кирил Тодоров
Издател : НЕКСТ
Място на издаване : София, България
Година на издаване : 1997
ISBN : 954-696-005-5
Брой страници : 326
Език : български
Резервираната от вас книга ще бъде пазена до 2 работни дни след избраната дата, след което ще бъде освободена за по-нататъшно резервиране. Съгласувайте с работното време на Библиотеката!
Съжaляваме, но в момента няма свободни копия на книгата! Ако искате да Ви уведомим, когато книгата е свободна, пишете ни на library@ime.bg.
Настоящата книга е отражение на дългогодишни усилия и опит в областта на предприемаческата дейност в развитите индустриални страни, неколкогодишния опит в страните от Централна и Източна Европа и България.
Композицията на книгата позволява, от една страна, да се правят сравнения между поведението на предприемачите и фирмите от развитите и развиващите се страни, източноевропейските страни и България чрез представените 15 казуса от реални български фирми, а останалите - от Западна и Източна Европа, САЩ и Азия. От друга страна, в нея са представени специфичните проблеми на създаването, управлението и растежа на МСФ,както и техните функционални и проблемни аспекти като маркетинг, иновации, интернационализация, консултиране и т.н.
Книгата е предназначена за стартиращите и растящи предприемачи, служители в различни държавни, браншови, регионални и други организации, имащи отношение към предприемаческата дейност и малките и средните фирми. Тя е изключително подходяща и за студентите и преподавателите по "Мениджмънт", "Предприемачество" и други сходни дисциплини и модули.
Кирил Тодоров
доц. д-р Кирил Тодоров е завършил Висшия икономически институт „Карл Маркс" (1975), специалност „Икономика и управление на промишлеността".
Специализирал е в Копенхагенски университет, Копенхагенско бизнес училище Дания, 1986-1987 г., Мюнхенски технически университет, Германия, 1992 г.. Международен център по мениджмънт в Осака, Япония, 1997 г., Университет на Пасау, Германия, 1999 г.
Получава научна степен „кандидат на икономическите науки" с тема на дисертационния труд „Организационни промени в управлението на фирмата под влияние на въвежданите нови информационни технологии"(1988), а научната степен „доктор на икономическите науки" с тема на дисертационния труд „Стратегическо управление на малките и средните фирми (теория и практика)"(2000). Доцент е от 1990 г., а професор - от 2001 г.
Бил е научен секретар на департамент „Индустриален бизнес и предприемачество", 1991 - 1993 г. Директор е на Центъра за развитие на предприемачеството към УНСС (от 2006 г.) и на Института за развитие на предприемачеството (от 1997 г.). Член е на Академичния съвет на УНСС.
Ръководител е на катедра „Предприемачество" (от 2006г.). Чете лекционни курсове по: Основи на предприемачеството, Управление на малки и средни предприятия, Управление на организационната промяна, Холдингови структури. Вицепрезидент е за България на Европейския съвет по дребен бизнес и предприемачество. Председател е на УС на Българската асоциация за развитие на мениджмънта и предприемачеството. Член е на съвета на Годишната световна конференция по предприемаческо обучение.